Ogłoszenia -- Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim; za noszenie maseczek w kościele, za zachowanie dystansu w zajmowanych miejscach w kościele, a także za dezynfekcje rąk. Wzajemna troska o siebie pozwoli wszystkim czuć się bezpiecznie i zminimalizować ryzyko zakażenia niebezpiecznym wirusem.

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i czas modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. W tym roku nie będą roznoszone kartki do domów, natomiast są one wyłożone na półce w wejściu kościoła. Jak zawsze zapisujemy nazwę ulicy, aby było wiadomo w jakim dniu będzie odmawiana modlitwa za naszych zmarłych. Bóg Zapłać za złożone ofiary.

6. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948.

7. W przyszłą niedzielę panie z Caritas Parafii po Mszach św. do puszek przeprowadzą zbiórkę ofiar na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie i na budowę nowej siedziby Caritas naszej parafii.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.