Ogłoszenia -- Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy jesteśmy znakiem jedności w dzisiejszym świecie. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. Słowo Boże wygłosi pastor Marek Kurkierewicz z Kościoła Chrystusowego. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

4. Taca z ostatniej niedzieli na budowę nowego kościoła wyniosła 2135 złotych. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać. Za tydzień, w niedzielę, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Pomoc organizuje Caritas diecezji.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Teresa Dudek i śp. Wiesław Sawicki. Dobry Jezu, a nasz Panie … .

7. W tym tygodniu patronują nam:

we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego;

w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.