Ogłoszenia -- Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami, a każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

5. Rodzice dzieci, które miały I Komunię św. 1 maja, złożyli dar ołtarza – dwa tysiące złotych. Pieniądze pomogą spłacić ostatnio wstawione okna w nowym kościele za 60 tysięcy złotych. Rodzicom za złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg Zapłać.

6. Ostatnia zbiórka do puszek na Caritas naszej parafii, wyniosła 497 zł.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Anna Stachura i śp. Marek Kalka. Dobry Jezu, a nasz Panie … .

9. W tym tygodniu patronują nam:

we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.