Ogłoszenia -- Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. Dzisiejsze ofiary zostaną przeznaczone na prace budowlane przy nowym kościele. Drodzy, to dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować budowę naszej nowej świątyni. W każdym miesiącu modlimy się za wszystkich parafian i dobrodziejów.

3. Ostatnia zbiórka do puszki na rzecz Afgańczyków wyniosła 1253 zł. Zebrane ofiary zostały przekazane na konto Caritas Diecezji.

4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego.

5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r.

6. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.

7. Pani Ewa, prowadząca scholę dziecięcą w naszej parafii, zaprasza chłopców i dziewczęta do śpiewania w scholi. Spotkanie scholi w każdy piątek o godz. 16.00 w salce we wieży kościoła.

8. Zapraszamy chłopców do służenia przy ołtarzu. Ksiądz Rafał zapisuje kandydatów na ministrantów.

9. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek po Mszy wieczornej o godz. 18.30.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki św. Michała Archanioła.

11. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;